"– No taki chabaźnik, specjalista od mchów i porostów – mimo to objaśnił Sekułowski. – Taki strach na wróble, konopiasty łeb. Umiał tyle łaciny, żeby sklasyfikować, tyle fizjologii, żeby móc pisać artykuły, i tyle znał się na polityce, żeby swobodnie rozmawiać ze swoim woźnym. Kiedy się w dyskusji wyszło za grzyby, tumaniał. Nasz światek roi się od takich genialnych rachmistrzów, tylko oni wykształcili swą biedna umiejętność w kierunku pożytecznym społecznie, wiec się ich toleruje. Literatura pełna jest takich, którzy pisząc do praczki, stylizują z myślą o pośmiertnym wydaniu listów… "
- Stanisław Lem, Szpital Przemienienia
Książka Krzysztofa Balińskiego - "Polska czy Ukropolin? Polska Palestyną Europy?"
"UkroPolin" to kolejna książka Krzysztofa Balińskiego, który zajmuje się zagadnieniami spraw międzynarodowych i działalności naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Właśnie działalność tego Ministerstwa daje wiele powodów do krytycznego komentowania prowadzonej przez cały okres III RP polityki zagranicznej. Obecna sytuacja Polski na arenie międzynarodowej pomimo triumfalnej propagandy polityków staje się coraz trudniejsza. Ukraina, która dostała i dostaje cały czas wielkie wsparcie od polityków i zwykłych Polaków okazuje się, że nie jest naszym przyjacielem. Tak, Ukraina traktuje nas instrumentalnie, działa na szkodę polskich przedsiębiorców za zgodą i pomocą "sług Ukrainy" w postacie naszych polityków i doi nasz socjal, tak jak by byli obywatelami naszego kraju a na koniec ze zbrodniarzy, którzy mordowali naszych rodaków na Wołyniu, robi swoich bohaterów. Jak do tego doszło? Kto za tym stoi? Czy idea Polin dalej jest aktualna? Jaki wpływ na sytuację w europie środkowo-wschodniej ma wojna w Palestynie? Na te i inne pytania odpowiada Krzysztof Baliński.
Czytaj więcej: Książka Krzysztofa Balińskiego - "Polska czy Ukropolin? Polska Palestyną Europy?"
Politycznie poprawna historia Polski. Kurs podstawowy - Piotr Heszen
Piotr Heszen (ur. 1968) - polityk, pisarz, dziennikarz. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadził działalność publicystyczno-dziennikarską. Redaktor naczelny pism: "Dobra Rada", "Korona", "Zeszyty Norymberskie". Teksty literackie publikował w "bruLionie". Ukazały się następujące jego pozycje książkowe: "Chodząc po Krakowie na czworakach", "Najwyższa Rada Komisarzy do wszystkiego", "Spowiedź gangstera".