– No taki chabaźnik, specjalista od mchów i porostów – mimo to objaśnił Sekułowski. – Taki strach na wróble, konopiasty łeb. Umiał tyle łaciny, żeby sklasyfikować, tyle fizjologii, żeby móc pisać artykuły, i tyle znał się na polityce, żeby swobodnie rozmawiać ze swoim woźnym. Kiedy się w dyskusji wyszło za grzyby, tumaniał. Nasz światek roi się od takich genialnych rachmistrzów, tylko oni wykształcili swą biedna umiejętność w kierunku pożytecznym społecznie, wiec się ich toleruje. Literatura pełna jest takich, którzy pisząc do praczki, stylizują z myślą o pośmiertnym wydaniu listów… 

- Stanisław Lem, Szpital Przemienienia

To Koniec Świata, który znamy. Inicjatywę przejęli promotorzy rewolucji komunistycznej.

Wydawnictwo Capital

O książce "Alfabet idei. Niepoprawny politycznie" Rozmawiają autorzy: Stanisław Michalkiewicz i Jarosław Kornaś. Panowie mówią o dyskursie publiczny,, politycznym, duraczeniu i ogłupianiu społeczeństwa. odwrocie chrześcijaństwa (różnych jego nurtach), rewolucji komunistycznej, Tygodniku Powszechnym, Stefanie Kisielewskim, Marcinie Lutrze i rewolucji protestanckiej, teorii wielkiego wybuchu w kontekście religii (nauka nie jest sprzeczna z religią).

Alfabet Idei - Stanisław Michalkiewicz, Jarosław KornaśAlfabet Idei - Stanisław Michalkiewicz, Jarosław Kornaś

Obecna dyskusja polityczna, z jaką mamy do czynienia, nacechowana jest płytkością, nieznajomością historii oraz budowaniem fałszywej świadomości. Wynika to z prowadzonej propagandy, która to z jednej strony narzuca nam sposób myślenia, a z drugiej eliminuje środowiska przeciwne tej propagandzie. Ile razy spotykaliśmy się z sytuacjami, gdzie zadawaliśmy sobie pytanie, czy nie żyjemy w alternatywnej rzeczywistości? No właśnie… Niepoprawny politycznie Alfabet Idei ma na celu skonfrontować się z tą fałszywą propagandą. Momentami w sposób brutalny i bezpardonowy, jednak czasy, w jakich przyszło nam obecnie żyć, pokazują, że jak najbardziej aktualne jest powiedzenie: każdy kompromis z rewolucją jest kompromitacją.

Wydawnictwo Capital

 

Menu ksiązki

Fundacja Osuchowa