Najnowsza książka profesora Adama Wielomskiego - Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa. Yuval Noah Harari - „ostatni autorytet” liberalnej lewicy, antyklerykałów, aktywistów LGBT, a przede wszystkim wielkich korporacji cyfrowych z Doliny Krzemowej!
Najnowszą książkę prof. Adama Wielomskiego – w wersji papierowej i jako e-book – można kupić tutaj
14 października 2022 (piątek) o godzinie 18:00, Łódź, ulica Kilińskiego 86
Na naszych oczach w rozmaitych mediach i gremiach Yuval Noah Harari kreowany jest na autorytet „od wszystkiego”. Jego wypowiedzi są cytowane jako genialne bez względu na to czy dotyczą pandemii, wojny na Ukrainie, globalnego ocieplenia, agendy LGBT, religii czy przyszłości świata. Jego książki polecają takie osoby jak Mark Zuckerberg czy Bill Gates, a premier Mariusz Morawiecki był zaszczycony, że mógł sobie zrobić z nim zdjęcie podczas imprezy Impact’22.
Naszym zdaniem Harari zawdzięcza ten wielki sukces nie merytorycznej zawartości swoich książek, a wręcz przeciwnie, dzięki jej brakowi! W swojej trylogii stworzył opowieść, która ma pełnić rolę mitu dla świata po Wielkim Resecie. To Mit XXI a nawet XXII wieku. Mit, który ma zastąpić wszystko to, co stworzyła cywilizacja grecka, rzymska i chrześcijaństwo, a w co ludzie mają bezkrytycznie uwierzyć.
Mitu takiego potrzebuje kasta miliarderów, która dąży do stworzenia społeczeństwa niezdolnego do buntu, choćby z racji narastających nierówności społecznych. Jeśli ludzie uwierzą w spisaną przez Harariego opowieść, to obudzą się w takim właśnie świecie. W świecie, w którym garstka właścicieli globalnych korporacji przejmie kontrolę nie tylko nad całą własnością i władzą polityczną na naszej planecie, ale także nad ludzkimi ciałami i umysłami.
Naukowcy słusznie uważają Harariego za dyletanta i dlatego go ignorują. Naszym zdaniem to duży błąd. Bajek pisanych przez naczelnego ideologa III Rzeszy Alfreda Rosenberga, autora książki „Mit XX wieku”, też nikt nie traktował poważnie. Historycy filozofii bojkotowali tę książkę w okresie międzywojennym i odmawiają omawiania jej po dziś dzień. Mimo to, w imię współtworzonej przez niego „narracji” wymordowano wiele milionów ludzi. Przemoc udaje naukowość i dlatego trzeba zawczasu demaskować szatki, w które się ubiera jako mity, podszywające się tylko pod naukę. Dlatego też musiała w końcu powstać książka – pierwsza w wielojęzycznej literaturze światowej – która na poważnie rozprawia się z opowieścią Harariego. Chcieliśmy pokazać, że ci, którzy go promują naprawdę chcą pogrzebać ludzki świat i wprowadzić nas w erę rządów super bogatych Nadludzi, czyli „homo deus”. I to nie jest bajka, to się dzieje naprawdę. Nie lekceważmy Harariego i ludzi, którzy za nim stoją, gdyż za naszą bierność zapłacimy bardzo wysoką cenę. Pozbawią nas nawet prawa do bycia człowiekiem.
Profesor Adam Wielomski - Yuval Noah Harari i ideologia wielkich korporacji międzynarodowych
Wielomscy: Zabójczy sojusz: Klaus Schwab i Yuval N. Harari
Adam Wielomski (ur. 25 grudnia 1972 w Warszawie) – polski politolog i publicysta, historyk idei, profesor nauk społecznych oraz nauczyciel akademicki.
W 1995 roku ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. 2 lipca 1998 roku uzyskał stopień doktora w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk na podstawie pracy pt. Od grzechu do apokatastasis. Filozofia dziejów Josepha de Maistre'a. Promotorem jego pracy doktorskiej był prof. Ryszard Skarzyński. Stopień doktora habilitowanego otrzymał 11 marca 2009 na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW na podstawie dorobku naukowego oraz pracy pt. Nacjonalizm francuski 1886–1940. Geneza, przemiany i istota filozofii politycznej. W 2015 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk społecznych. Wykładał m.in. w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie, Szkole Wyższej Humanistyczno-Ekonomicznej w Sieradzu oraz w Warszawskiej Szkole Zarządzania. Został kierownikiem Zakładu Polityki i Systemów Bezpieczeństwa w Instytucie Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Jest profesorem zwyczajnym i kierownikiem Katedry Teorii Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w historycznej i współczesnej zachodnioeuropejskiej myśli politycznej, szczególnie francuskiej, niemieckiej i hiszpańskiej.